آموکسی سیلین یک آنتی بیوتیک برای برطرف کردن انواع عفونت ها هست که از آن در بارداری نیز استفاده خواهد شد و ما برای رفع ابهام مصرف آموکسی سیلین در بارداری به نوشتن این مقاله پرداخته ایم.

برای برطرف کردن عفونت گلو، گوش میانی، مجاری ادراری، عفونت های ریوی و سایر عفونت ها از آموکسی سیلین به عنوان یک چرک خشک کن بهره برده خواهد شد و ما در ادامه این مقاله از اینکه آیا مصرف آموکسی سیلین در بارداری خطری دارد یا نه، بحث کرده ایم.

دانستنی های مصرف آموکسی سیلین در بارداری:

هر آنچه لازم هست که از تاثیرات مصرف آموکسی سیلین در بارداری بدانید

مصرف آموکسی سیلین در بارداری بسیار رواج دارد و سبب پیدایش عارضه های بارداری نمی شود. اگر در حاملگی متوجه عفونت های باکتریایی در خود شدید باید به سرعت برای درمان آن به وسیله آنتی بیوتیک های مناسب اقدام کنید. اگر یک عفونت به طور جدی و حتمی درمان نشود، احتمال دارد که مشکلات جدی برای شما و کودکتان به وجود بیاورد. مصرف آموکسی سیلین شاید بی خطر ترین گزینه برای شما در این دوران باشد که تاثیر سوءی بر سلامت شما و جنین درون شکمتان ندارد.

مصرف آموکسی سیلین چه تاثیری بر مادر و جنین دارد؟

برای دریافت آموکسی سیلین در بارداری باید تعیین شود که بدن جنین و شما تا چه حد به این آنتی بیوتیک نیاز دارد و در بعضی مواقع اینکه در هفته چندم بارداری قرار دارید نیز می تواند در استفاده کردن و یا نکردن آموکسی سیلین تاثیر گذار باشد. به یا داشته باشید که در طول دوره بارداری مصرف هر گونه دارو بدون تجویز و نظر پزشک ممنوع می باشد. اگر در گذشته دارویی مصرف می کردید یا نیاز دارید که حتما در دوره حاملگی خود دارویی مصرف کنید، حتما نظر پزشک را در این مورد مطلع شوید. آیا استفاده از آموکسی سیلین در بارداری مجاز هست؟

بدن جنین و دیگر اعضاء او تا هفته ۱۲ ام بارداری شکل می گیرد و گاهی مصرف بعضی داروها بر روی رشد جنین تاثیر منفی می گذارد. بر اساس شش تحقیقات انجام شده بر روی ۱۶۰۰۰ جنین و کودک ثابت شده هست که آموکسی سیلین هیچ تاثیر منفی ای بر روی رشد و سلامت جنین نمی گذارد. و در حال حاضر هیچ ادعایی مبنی بر تاثیر سوء آموکسی سیلین در طول بارداری بر روی مادر و جنین در دسترس نیست و لازم هست تحقیقات بیشتری انجام شود.

از تاثیرات مصرف آموکسی سیلین در بارداری چه می دانید؟

تاکید خواهد شد که هیچ دارویی اعم از ساده ترین آنتی بیوتیک ها و مسکن ها را سر خود در بارداری مصرف ننمایید و قبل استفاده از هر دارویی حتما با پزشک متخصص خود مشورت به عمل آورید. شما می توانید برای اطلاع از مصرف قرص سرماخوردگی در بارداری به این مقاله در نشریه پیما مراجعه کنید و از نکات مفید و مهم آن بهره مند شوید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما