متن تبریک تولد حضرت زینب (س) ابراز احساسات شیعیان و دوستداران دختر علی (ع) و فاطمه (س) هست. در این متن‌ها احساساتی پاک جریان دارد که از عشق عمیق به خاندان عصمت و طهارت سرچشمه می‌گیرد و از قلم شیعیان جوشان می‌شود. متن‌های زیبا برای تبریک تولد حضرت زینب سلام الله علیها را در مطلب حاضر بخوانید.

 

گلچین متن تبریک ولادت حضرت زینب (س)

 

متن تبریک ولادت حضرت زینب سلام الله علیها

امشب به خاندانی که فخر دو عالم هست، زینت‌بخشی دانا و بردبار عطا می‌شود. خداوند به مردی که خود مایه زینت جهانیان هست، زینتی زیبا می بخشد. آری زینب به دنیا می‌آید تا زیبنده مقام دختر بودن علی علیه السلام باشد. عقیله ای پا به جهان می‌گذارد که بنی هاشم به وجودش مفتخر شود و نمونه بانویی شود که کامل کننده قیامی باشد که برای زنده نگه داشتن دین برپا شد. ولادت دردانه‌ای چنین را به همه شیعیان تبریک عرض می‌کنیم.

***

ولادت زینب (س) ظهور ستاره‌ای درخشان در میان کواکب آسمان معصومین هست. امروز زینب کبری مظهر عاطفه و مهر، معرفت و ایمان و منادی انسانیت پا در جهان می‌گذارد. روز ولادت این بانو را که لطافتش یاس را، عظمتش کوه‌های استوار را، پاکی‌اش آیینه را و زلال بودنش آب هزار چشمه روان را به یاد می‌آورد تبریک عرض می‌کنیم.

***

تبریک، تبریک، تبریک. امروز هزار تبریک خاص باید گفت، چرا که در خانه مرتضی علی (ع) برای سومین مرتبه جشن و سرور برپا هست. فاطمه (س) دختری همچون نور به تاریکی دنیا می‌بخشد. فرشتگان در رفت و آمد و هلهله هستند. نوزادی شیرین پا به جهان می‌گذارد که گریه‌ها و ناآرامی‌هایش در آغوش برادرش حسین آرام می‌شود. این هست زینب…

***

از پدری چون علی (ع) و مادری چون فاطمه (س)، یعنی از صاحب ذوالفقار و سرور زنان دو عالم مرواریدی درخشان به دنیا آمده هست. دختر پیامبر صاحب دختری شده هست. از پیامبر می‌خواهند نامی برای او انتخاب کند. نامی که او انتخاب می‌کند بامسما و درخور و برازنده اوست: زینت پدر! ولادت حضرت زینب بر همه شیعیان مبارک باد.

***

گلزار خانه علی و فاطمه به سومین گل آراسته می‌شود. چشم می‌چرخانم و دنیا و مافیها را غرق در شادی می‌بینم. گویا زمین و آسمان سرمست هستند و ولادت مونس و یار حضرت حسن مجتبی و حامی حضرت حسین را خوش‌آمد می‌گویند. زهرا شادمان هست که پسرانش برای روزهایی که او دیگر نیست، غمخواری صبور و مهربان دارند.
زینب کبری در عالم هستی نمایان می‌شود؛ بلبل در ستایش زینب ترانه می‌سراید و پروانه پر می‌زند تا شیفتگی خود را نشان دهد. به سبک بلبل و پروانه این ولادت خجسته را تبریک می‌گوییم.

***

ای اهل عالم! مدینه در شور و نشاط غرق هست. خداوند دیوان خلقت را زینت و شکوهی بخشیده هست. پس از زهرا دختری آمده هست که از او نشان دارد. ساقی کوثر علی و خود کوثر فاطمه هست و زینب خیر کثیری هست که مهربان دادار جهانیان به این دو بخشیده هست.

گلچین متن تبریک ولادت حضرت زینب (س)

 

زینب حقیقتی روشن برای هدایت بشریت هست تا نشان دهد می‌توان مهر و عطوفت خواهری را با صلابت نطق در برابر ظالم و فخامت عقل و درایت در هدایت کاروانی سترگ در هم آمیخت و مشعل صبح روشن را در شب تار برافروخت و وقار عرش الهی را به زمین آورد. ولادت بانوی بزرگ زینب کبری (س) بر جهانیان تبریک و تهنیت باد.

 

***

امروز روز ولادت بانویی هست که توانست عشق و عقل را به هم پیوند بزند، بی‌آنکه هیچ یک فدای دیگری شود. بانویی که برادر را در هیچ شرایطی رها نکرد و عشق خواهرانه را سال‌ها بذل و بخشش نمود. در انتهای راه عشق را با عقل خویش کامل نمود و با کمک عقل مشعل هدایت را روشن نگاه داشت. ولادت عقیله بنی هاشم و زینب کبری بر عاشقان و شیفتگان امامت و ولایت مبارک باد.

***

نور دیده خاندان وحی و دودمان بلندآوازه و آبروی خلقت حضرت زینب کبری دیده به جهان می‌گشاید. زندگی سرشار از فضایل و ارزش‌های اخلاقی آغاز می‌شود.  او باید به دنیا بیاید تا به جهانیان بیاموزد چگونه در حوادث سخت خم به ابرو نیاورند، چگونه بیداد را رسوا سازند و چگونه پرستار زخم‌های عمیق باشند. ولادت زینب کبری و زینت پدر مبارک.

***

میلاد زینب کبری (س) مظهر لطافت و رحمت، زلال مهربانی، قامت سبز ایستادگی، نهال بارور صبر و تحمل، سلاله عفت و پاکدامنی، سرود زیبای حمایت از امامت، شعر بلند ایمان و یقین و آیینه صراحت بیان مبارک باد.

***

ولادت حضرت زینب میلاد زندگی‌بخش اسلام هست. او به دین جدش جانی دوباره بخشید. اگر اعتبار قیام کربلا به حسین (ع) هست؛ آبرو و اقتدار آن از زینب (س) هست. ولادت پیام رسان کربلا بر دوست‌داران حق و حقیقت مبارک.

صفا گرفته خانه مولا
یاسی شکفته در باغ زهرا
خوشحال و خندان اهل آسمان
که آمد به دنیا زینب کبری

گلچین متن تبریک ولادت حضرت زینب (س)

 

امروز که زینب کبری به دنیا دیده گشوده هست؛ تبریک و تهنیت نه تنها باید به حضرت علی و حضرت فاطمه گفته شود که تبریک به تمام عالم بشریت روا هست. برای تولد زینب که مظهر نمایاندن راستی و درستی هست. مظهر صبر هست و عقل و درایت، همه شادمان هستند.

***

شادی و شعف میلاد زینت پدر، نور چشمان کوثر، جان حسن و جانان حسین بر صحیفه دل شیعیان حک شده هست. ولادت گل زیبای بوستان اهل بیت مبارک.

***

ولادت قهرمان فصاحت و بلاغت، مظهر مهربانی و عطوفت، عقیله بنی هاشم، زینب کبری علیها السلام مبارک.

***

قنداقه‌ای نورانی دست به دست می‌چرخد. زهرا نوزاد تازه متولد شده را به پدرش می‌دهد. پدر از رسول خدا سبقت نمی‌گیرد و او را به رسول خدا می‌سپارد تا نامی زیبا برای او انتخاب کند و ایشان طفل را زینب می‌نامد. این زینب بنت علی هست که معنای اسمش با رفتار و کردارش کاملاً همخوانی دارد. ولادت زیباترین زینت دهنده پدر مبارک باد.

***

جسم کویر مدینه پر شکوفه می‌شود که خدا به آل حیدر دختری بی‌نظیر می‌دهد. دختری با رسالتی سترگ و عزمی راسخ برای به سرانجام رساندن پیامی برای تمام قرن‌ها و تمام انسان‌ها. ولادت حضرت زینب بر همگان مبارک باد.

***

ریزه‌خواران سفره اهل بیت امشب گرد هم آمده‌اند تا با عرض تبریک و شادباش میلاد زینب (س) دختر دردانه فخر خلقت  ارادت خویش را به این خاندان ابراز کنند. زینب تجلی‌گاه مهربانی و صلابت همزمان اهل بیت هست و بهره هرکس به قدر ارادت اوست. این ارادت را که به قدر وسع ما و تبریک‌های کوچکمان هست، از ما بپذیرید.

بر نور دل و دیده زهرا صلوات
بر دخت گرانمایه مولا صلوات
بر مظهر صبر و حلم و ایمان و شرف
بر یاور دین زینب کبری صلوات

گروه سرگرمی ستاره

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما