فلزیاب همانطور که از اسم آن مشخص هست دستگاه فلزیاب به دستگاهی گفته خواهد شد که توانایی مشخص کردن فلزات در عمق های مختلف را دارد .فلزیاب ها اولین بار در سال ۱۸۷۰ تولید شدند و تا به امروز در صنایع وسیعی استفاده می شوند در حالت کلی فلزیاب قابلیت تفکیک ندارد و فقط برای پیدا کردن فلز کاربرد دارند .

دستگاه فلزیاب ماهواره ای چیست ؟!

فلزیاب ماهواره ای در عمل وجود خارجی ندارد و در واقع کلک تبلیغاتی و راه جدید برای کلاهبرداری می باشد .در کل جهان هیچ دستگاهی وجود ندارد که بتواند از طریق ماهواره فلز زیر زمین را مشخص کند حتی پیشرفته ترین ماهواره ها که توسط NASA ساخته و به فضا ارسال شده اند قادر به انجام این کار نیستند و حتی قادر نیستند ۲۰ سانتی متر در خاک نفوذ کنند پس مواظب کلاهبرداران باشید

فلزیاب تصویری چیست ؟

فلزیاب تصویری به فلزیابی گفته خواهد شد که علاوه بر قابلیت شناسایی فلز، قابلیت اسکن و ارایه تصویر فلز مورد نظر را دارد البته هیچ دستگاهی قادر به اسکن به صورت زنده و نشان دادن تصویر واقعی فلز نیست و فقط شکل حدودی و تخمینی فلز را نمایان می کند که به طور کلی می توان ۶۰ % به تصویر اعتماد کرد .

طلایاب به دستگاهی گفته میشود که علاوه بر مشخص کردن فلز قادر هست نوع فلز از بابت آهن و غیر آهن بودن را مشخص کند .

گنج یاب چیست ؟

گنج یاب به دستگاهی گفته خواهد شد که علاوه بر شناسایی فلز قادر هست با ارزش یا بی ارزش بودن یا به عبارتی طلا یا غیر طلا بودن فلز را مشخص کند

فرق فلزیاب و طلایاب و گنج یاب چیست؟

فلزیاب به دستگاهی گفته خواهد شد که فقط قادر هست فلز مورد نظر را شناسایی کند و نمیتواند با ارزش یا بی ارزش بودن فلز را تشخیص دهد درحالی که گنج یاب و طلایاب این ویژگی را دارند.

۱۲ ویژگی یک فلزیاب، طلایاب حرفه ای:

 1. عمق نفوذ حداقل ۳ متر داشته باشد.
 2. نشانگر متراژ داشته باشد.
 3. سبک و کم حجم باشد.
 4. فلریاب حرفه ای باید تغییر فرکانس داشته باشد.
 5. تفکیک حداقل ۵۰% داشته باشد.
 6. حذف ذرات ذاشته باشد.
 7. از دستگاه هایی که قیمت بالای ۲۰ میلیون دارند دوری کنید .
 8. دستگاهی خریداری کنید که امتحان خود را پس داده مانند PI – VLF و …
 9. تصویری بودن دستگاه ربطی به عملکرد و عمق زنی دستگاه ندارد.
 10. برای آموزش دستگاه حداقل ۱ ماه وقت بگذارید.
 11. متراژ های بالای ۷ متر برای جنس تازه را باور نکنید !!
 12. بعضی از شرکت ها از قضیه گاز طلا سوء استفاده کرده و میگویند متراژ فلزیاب برای جنس کهنه ۵ برابر خواهد شد باور نکنید !! حداکثر ۲ برابر خواهد شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما