ایده‌ی تو احمقانه هست. آیا تابه حال کسی به شما گفته هست که ایده ی کسب‌ و کارتان موفق نخواهد بود؟ ایده‌ی شما بیش‌ از حد عجیب، خاص یا متفاوت هست؟ با وجود این گفته ها به شما توصیه می کنیم نا امید نشوید و دست از تلاش برندارید. در ادامه در مورد ایده های به ظاهر احمقانه مطالبی را برای شما بیان می کنیم.

در این مقاله ۱۰ ایده ی به ظاهر احمقانه که برای صاحبانشان تولید ثروت را به همراه داشتند را برای شما بیان می کنیم. با ما همراه باشید.

۱. مکانی برای خرد کردن

این کسب‌وکار در توکیو راه‌‌اندازی شد و به مشتری ها اجازه داد وارد این مکان شوند، ظرفی را که می‌خواهند خریداری کنند و آن را روی یک دیوار بتنی خرد کنند. آنها می‌توانند فحش بدهند، پاهایشان را به زمین بکوبند یا هر کار دیگری که فکر می‌کنند در کاهش استرس شان مؤثر هست، انجام دهند.

تصاویر ایده های جالب

۲. صفحه‌ی اصلیِ میلیون‌ دلاری

در سال ۲۰۰۵ دانشجویی کارآفرین تصمیم گرفت تبلیغات وب سایت را به‌صورت بسته‌های ۱۰پیکسلی بفروشد. به نظر می رسید فردی نابینا آنها را کنار هم چیده هست. جالب هست بدانید درآمد ناخالص این وب سایت به ۱.۰۳۷.۱۰۰ دلار رسید.

۳. جناغ پلاستیکی

ایتالیایی ها بر این باور بودند که پرندگان قدرت پیش‌بینی آینده را دارند و شکستن جناغ آنها و نگه‌ داشتن آن نزد خود می‌تواند خوش‌ اقبالی را برای آنها به ارمغان بیاورد. ایده‌ی تأسیس کارخانه‌ی تولید جناغ مصنوعی به ذهن کن آرونی رسید و او تصمیم گرفت نیاز جهانی به این محصول را تأمین کند. این کارخانه اکنون روزی ۳۰ هزار جناغ پلاستیکی تولید می‌کند که هر کدام را به‌ قیمت ۳ دلار می فروشد.

۴. عینک آفتابی برای سگ

برای سگ هایی که زیاد به نور آفتاب عادت ندارند، عینک آفتابی راه‌حل مناسبی می باشد. شرکت تولیدکننده ی عینک آفتابی برای سگ‌ها مورد توجه شبکه های خبری قرار گرفت و حتی شبکه ی نشنال‌ جئوگرافی به آن پرداخت. در دوره‌ ی فیس‌بوک، تصاویر جذاب سگ‌هایی که عینک آفتابی زده‌ بودند، باعث افزایش فروش این محصول شد.

تصاویر ایده های جالب

۵. تعطیلات کاری

وب سایت تعطیلی تعطیلات ایده ی متفاوتی را دنبال می‌کند. این شرکت به شما پیشنهاد می‌کند که از زمان های بی‌ارزش تان برای امتحان‌ کردن شغلی جدید و ترجیحا شغل مورد علاقه تان استفاده کنید. این وب‌سایت که در سال ۲۰۰۴ تأسیس شد، اکنون بیش از ۱۲۵ شغل منحصر‌ به‌ فرد را پیشنهاد می‌کند که می‌توانید آنها را امتحان کنید. همچنین بیش از ۳۰۰ راهنما در آن وجود دارد که به شما کمک می‌کنند این شغل‌ها را تجربه کنید.

۶. آکواریوم بدون ماهی

بوم سپهر بسته یک حیوان خانگی عالی برای قرن بیست‌ و یکم  می باشد. این حیوان خانگی از این جهت عالی هست که نیازی به خوابیدن، آب‌دادن، راه‌رفتن یا حمام‌ کردن ندارد، به این دلیل که بوم‌ سپهر چیزی جز آکواریوم بدون ماهی نیست. هر گوی شیشه‌ای، شامل اکوسیستمی خود بسنده هست که در آن، میگوی کوچکی از خزه‌ای که با نور خورشید رشد می‌کند، تغذیه می‌کند. هیچ کثیفی و زحمتی در کار نیست و البته هیچ هیجانی هم ندارد.

تصاویر ایده های جالب

۷. نامه‌ی بابانوئل

ارسال نامه‌ی بابانوئل، تجاری‌ترین جنبه‌ی  جشن کریسمس هست: یک آدرس پستی فرضی در قطب شمال ثبت می‌کنید سپس ۱۰ دلار پول می پردازید تا برای کودکان معصوم و ساده، نامه‌ای از طرف بابانوئل فرستاده شود. اما چه کسی حاضر هست برای چنین چیزی پول پرداخت کند؟ جالب هست بدانید که از زمان راه‌اندازی نامه‌ی بابانوئل چیزی حدود ۲۰۰هزار نفر این نامه‌ها را سفارش داده‌ و بیش از ۲ میلیون دلار برای خوشحال‌کردن کودکان در روز کریسمس پول خرج شده هست.

۸.وب‌سایت I Do, Now I Don’t

زمانی که نامزد جاش آپرمن، پس از سه ماه نامزدی از او جدا شد، تمام چیزی که نامزدش برای او باقی گذاشته بود، حلقه ی نامزدی بسیار گران قیمتی بود که ماه ها برای خرید آن پول جمع کرده بود. وی زمانی که حلقه را به مغازه ی جواهر فروشی برد که بفروشد آنها برای حلقه‌ای که او بیش از ۱۰هزار دلار خریده بود، حاضر بودند فقط ۳۵۰۰ دلار پرداخت کنند. در نتیجه او تصمیم گرفت وب سایت I Do, Now I Don’t را راه‌ اندازی کند. این وب سایت به افراد این امکان را می‌دهد که حلقه ی ازدواج‌ یا سایر جواهرات شان را به دیگر کاربران سایت بفروشند، بدون اینکه نیازی به مراجعه به مغازه‌ی جواهر فروشی داشته باشند.

۹. هندوانه‌ با شکل مکعبی

هندوانه‌های بزرگ و گرد، به‌خوبی در قفسه ی فروشگاه ها و یخچال خانه ها قرار نمی‌گیرند. کارآفرین‌های ژاپنی راه‌ حلی پیدا کردند که توانستند با استفاده از آن، هندوانه‌ی مربعی تولید کنند.

تصاویر ایده های جالب

۱۰. جاذبه‌ی مثبت

یکی از ایده‌ های خوب برای یک وب سایت‌ دوست‌یابی، این هست که افرادی را به هم معرفی کند که مطمئن باشد به‌ شکلی مثبت باهم تطبیق دارند. پاول گراوس و برندن کوچلین وب‌ سایت PasitivesDating.com  را در سال ۲۰۰۵ راه‌اندازی کردند. این وب‌سایت به‌صورت بی‌نام، صرفا افراد مبتلا به ویروس ایدز را به هم معرفی می‌کرد. در طی چند سال، این وب‌سایت موفق شده بود بیش از ۵۰ هزار عضو جذب کند.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما