تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger) یک برند آمریکایی هست که در سال ۱۹۸۵ توسط تامی هیلفیگر با الهام گرفتن از فرهنگ پاپ و میراث امریکایی پایه گذاری شد . امروزه تامی یکی از شناخته شده ترین برندهای سبک زندگی در جهان هست.

لوگوی برند تامی هیلفیگر


از راه‌اندازی برند شخصی‌اش در سال ۱۹۸۵، تامی هیلفیگر (
Tommy Hilfigerبه‌عنوان پیشتاز سبک کلاسیک جذاب آمریکایی در سرتاسر دنیا شناخته می‌شود. با الهام گرفتن از فرهنگ پاپ و میراث آمریکایی این برند با دیدگاه مثبت، شروع به شکستن سنت‌ها و شکل‌دهی هویت فردی از طریق سبک لباس پوشیدن کرده هست. برند تامی، امروز تحت هدایت هیلفیگر، به‌عنوان طراح اصلی ، یکی از شناخته‌شده‌ترین نمانام‌های سبک زندگی در جهان هست که روح بزرگ و جوان خود را با مصرف‌کنندگانش در سراسر جهان به اشتراک می‌گذارد.

تامی هیلفیگر اکنون به یک برند آمریکایی ۶ میلیارد دلاری تبدیل‌شده که کالکشن های باکیفیتی را برای مردان، زنان و کودکان تولید می‌کند. لباس‌های ورزشی، راحتی، عطر، مبلمان خانه، ساعت، جواهرات نیز در کالکشن های این برند شناخته‌شده، تولید می‌شوند.

برندی که تامی آن را پایه‌گذاری کرد، حالا در سرتاسر دنیا شناخته‌شده هست.

داستان برند تامی هیلفیگر (Tommy Hilfiger) آمریکایی


تامی هیل، بنیان‌گذار برند، یک هنرمند موسیقی راک بود. او قصد ادامه‌ی تحصیل نداشت پس مدرسه را رها کرد تا فروشگاه خودش را با نام people’s place باز کند. او به فروش تی‌شرت‌های موردعلاقه‌ی نوجوانان طرفدار موزیک راک پرداخت. اما کسب‌ و کار او موفق نشد و خیلی زود ورشکست شد. او پول خود را از دست داد اما در این مدت توانست ارتباطات گسترده‌ای در حرفه‌ی خود ایجاد کند که همین موضوع به آینده‌ی حرفه‌ای‌اش کمک شایان توجهی کرد.

 

تامی هیلفیگر و اولین فروشگاهش

 

به سبب همین ارتباطات قوی توانست دوباره، درحالی‌که تنها ۲۵ سال داشت همه‌چیز را از اول شروع کند. او می‌خواست نام برند خود را تامی هیل بگذارد اما به پیشنهاد مشاورانی نام برند را همان تامی هیلفیگر گذاشت. تامی همیشه طرفدار لندن و استایل بریتانیایی بود. شرکت تامی هیلفیگر در سال ۱۹۸۵ تأسیس و تحت رهبری تامی هیلفیگر و فرد گرینگ Fred Gehring به عنوان مدیر عامل قرار گرفت.


حتما بخوانید: تاریخچه برند جیوردانو؛ پیشتاز در خاورمیانه


در مدت زمانی که برند بسیار مورد کپی‌برداری قرار می‌گرفت، قیمت محصولات به دلیل همه‌گیر شدن پایین آمده بود. اما تامی با امضای قرارداد با خوانندگان رپ مانند اسنوپ داگ برای حضور در تبلیغات شرکت به‌عنوان چهره‌هایی بین‌المللی شناخته‌شده، توانست بر این جریان غلبه کند و برند خود را در سرتاسر دنیا به‌عنوان یک برند خاص معرفی کند.

تامی دوبار ازدواج کرده و جالب هست بدانید هیچ مدرک رسمی‌ای تا به‌ حال کسب نکرده هست. او فردی خودساخته هست که در مدت‌زمان کمی به قله‌های موفقیت دست‌یافته. افتخارآمیزترین چیز برای یک مرد ۶۰ساله دیدن مردمان زیادی هست که در خیابان‌ها لباس‌های طراحی‌شده توسط او را به تن دارند.

 

تامی هیلفیگر، بنیان گذار برند تامی هیلفیگر

 

او طرح‌های فراموش‌شده را از سبک‌ها و موضوعات داغ قدیمی گرفت و آن‌ها را دوباره زنده کرده هست. او همیشه به آنچه مردم می‌پوشیدند توجه می‌کرد و تلاش می‌کرد تا همان طرح‌ها را دوباره بازسازی کند.

تامی کسب‌ و کار خود را با فقط ۱۵۰ دلار آغاز کرد و با نوآوری و سماجتش کسب‌ و کار خود را به ارزشی بالغ‌ بر ۴٫۶ میلیارد دلار رساند. همه‌ی این‌ها حاصل علاقه‌ی شدید او به حرفه‌اش بود.


انجام دادن آنچه شمارا خوشحال می‌کند مهم‌ترین عامل موفقیت هست نه دویدن و تلاش در راه چیزی که برای آن ساخته نشده‌اید

تامی هیلفیگر برندی برای همه‌ی نسل‌هاست. این برند جایگاه ویژه‌ای در قلب آدم‌ها در سرتاسر دنیا دارد. تامی مفتخر هست که تیمی جوان و خلاق از طراحان دارد که پیوسته در حال ابداع طراحی‌های جدید و ارائه‌ی ایده‌های خلاقانه هستند.

برند تابه‌حال طرحی را اجرا نکرده مگر اینکه برای همه‌ی نسل‌ها و افراد از سنین مختلف جذاب باشد. تامی هیلفیگر همیشه لباس‌هایی طراحی کرده که افراد عاشق خرید و پوشیدن آن‌ها هستند. از سال ۲۰۱۰ فیلیپ ون هوس (Philips Van Heusen) صاحب اصلی این شرکت هست.

 

 

گروه مد و پوشاک ستاره

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما