لاک گیاهی مغسول صمغ نوعی درخت در اندونزی هست و مهمترین کاربرد آن برای لاغری میباشد. نیم گرم لاک گیاهی مغسول با کمی سرکه به مدت ۴۰ روز باعث لاغری سریع خواهد شد. برای آشنایی با طریقه مصرف لاک گیاهی برای لاغری با ستاره همراه شوید.

لاک گیاهی که به آن لاک مغسول، لاک یا لک نخود، دوس یا دوج نیز گفته میشود یک فراورده گیاهی دارویی هست که از شیره یا صمغ خشک شده گیاهی با نام     Anacardiaceae به دست می‌آید. این گیاه به صورت درختچه بوده و زیستگاه آن در اندونزی، ژاپن و قاره آفریقا هست. مهمترین خاصیت لاک مغسول استفاده از آن برای لاغری هست. در این بخش از ستاره خواص لاک گیاهی مغسول و طریقه مصرف آن برای لاغری گردآوری شده هست.

 لاک گیاهی

لاک گیاهی چیست؟

لاک گیاهی مغسول یک نوع گیاه دارویی هست که مهمترین خواص درمانی آن شامل خاصیت چربی سوزی و لاغری هست، این گیاه دارویی در بسیاری از نسخه‌های درمانی طب سنتی، همراه با سایر گیاهان دارویی به صورت مکمل مصرف می‌شود و استفاده آن به صورت خوراکی هست.
این لاک گیاهی در حقیقت شیره  قرمز رنگ یا قهوه‌ای مایل به سرخ تیره رنگی هست که از درختان خانواده  Terebinthaceae، که Anacardiaceae نیز نامیده می شوند گرفته خواهد شد. این درختان یا درختچه در اندونزی، چین، ژاپن، هندوچین و بخشهایی از قاره آفریقا روییده می شوند. با شکافی که در تنه و ساقه این درخت وارد خواهد شد، شیره گیاه به صورت مایعی شبیه خامه خارج شده در ظرف کاملاً سربسته جمع آوری میکنند و به طوری که در مجاورت هوا و در تماس با نور نباشد از آن نگهداری می‌کنند.

 لاک گیاهی مغسول
طریقه مصرف لاک گیاهی برای لاغری

به منظور کاربرد لاک گیاهی مغسول برای لاغری به شیوه های زیر میتوانید عمل کنید
 • روش اول
  برای درمان چاقی، هر روز صبح نیم گرم لاک مغسول را با کمی سرکه سیب مخلوط نموده و به مدت ۴۰ روز مصرف کنید.
 • روش دوم
  به منظور لاغری سریع در چند روز، روزی ۵ گرم لاک مغسول را با سرکه سیب بخورید.
 • روش سوم
  خوردن پودر لاک گیاهی به صورت ناشتا به مقدار ۴ گرم با سکنجبین به مدت ۴۰ روز همراه با تحرک کافی و رژیم غذایی مناسب رفع کننده چاقی هست.
 • روش چهارم
  استفاده از دمنوش لاک مغسول و مصرف روزانه آن، یک داروی گیاه قوی چربی سوز هست. به منظور تهیه دمنوش مقداری کاه مکی و ریوند چینی را در یک لیوان آب جوش ریخته و سپس ساییده دو گرم لاک را به آن اضافه کنید. سپس محلول را صاف کرده و با نبات میل نمایید . 

سایر خواص لاک گیاهی مغسول (طبیعت و خواص درمانی)

طبیعت لاک گیاهی گرم و خشک هست. بعضی از مهمترین خواص مغسول عبارت هست از:

 • لاک گیاهی، برای درمان بیماریهای انگلی روده مثل کرم اسکاریس مفید هست .
 •  در طب سنتی از خواص لاک گیاهی برای درمان فلج، ضعف عضلات، زردی، یرقان، اختلال  کبد، رفع درد  کبد و صفرا و  درمان انسداد صفراوی استفاده میشود.
 • مصرف مغسول برای  سم زدایی و تورم طحال مفید هست.
 • در بعضی کشورها از این گیاه، جهت معالجه سل‌ ریوی استفاده میشود.
 •  مصرف لاک مغسول در تقویت معده و روده‌ها نافع هست. 


مضرات لاک گیاهی (موارد احتیاطی و منع مصرف)

 1. لازم به ذکر هست مصرف بیشتر از ۵ گرم از لاک گیاهی در روز، ایجاد مسمومیت خواهد کرد. 
 2. زیاده روی در مصرف لاک مغسول، در افراد با مزاج گرم توصیه نمیشود .
 3. در پایان توصیه اکید ما این هست که این داروی گیاهی را حتما با تجویز پزشک متخصص طب سنتی مصرف کنید .

گروه سلامت ستاره

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما