انار یکی از میوه های بهشتی هست که در چند آیه قرآن, به آن اشاره شده هست. این میوه پر از فایده و بسیار خوشمزه می باشد. ما در این مطلب از خواص انار در بارداری می گوییم.

انار یک میوه پر فایده و مفید هست. خواص انار در درمان کم خونی نیز تاثیر گذار هست. این میوه شامل ویتامین هایی همچون B1, B2 و ویتامین C می باشد. به علاوه دارای مواد معدنی همچون فسفر, منیزیم, آهن, سدیم و پتاسیم نیز می باشد. انار منبع غنی از آنتی اکسیدان ها هست و دارای ترکیبات قندی همچون, ساکارز, گلوکز و فروکتوز نیز هست. ما در ادامه این مقاله از خواص انار در بارداری نوشته ایم تا در راه سلامت مادر و جنین گامی هر چند کوچک برداشته باشیم. همراهمان باشید.

خواص میوه انار بر روی جنین چیست؟

تمام ویژگی ها و خواص انار در بارداری برای مادران:

 1. از خواص انار در بارداری برای مادر خاصیت خون سازی انار هست.
 2. انار تصفیه کننده خون هست.
 3. انار به افزایش حجم خون و آهن مادر باردار کمک شایانی می کند.
 4. انار یک میوه ضد تهوع و ویار هست که مصرف آن در صبح به صورت ناشتا و قبل از صبحانه به از بین بردن تهوع مادر باردار کمک می کند.
 5. خاصیت ضد یبوستی انار سبب خواهد شد که مادرانی که در این دوره از این مشکل رنج می برند با مصرف انار به همراه هسته آن از این مشکل رهایی یابند.خواص انار در بارداری بر روی مادر
 6. انار یک میوه و ماده طبیعی موثر در دفع کردن حرارت بدن و کاهش فشار خون می باشد به این منظور مصرف آن در مادران باردار برای کنترل فشار خون توصیه خواهد شد.
 7. خواص آب انار در بارداری از التهابات مفصلی و آب رفتن غضروفات جلوگیری می کند.
 8. از دیگر خواص انار در دوران بارداری خاصیت ضد افسردگی آن هست که برای مادران باردار بسیار مناسب می باشد.
 9. آب انار شیرین ادرار آور هست و برای مادران بارداری که دچار عفونت ادراری هستند, مصرف آن توصیه خواهد شد زیرا به بر طرف کردن بیماری های مجاری ادراری بسیار کمک می کند.
 10. پتاسیم موجود در انار از تورم دست و پا در زنان باردار جلوگیری می کند.خواص انار بر روی مادر و جنین در حاملگی چیست؟

خواص انار در بارداری برای جنین:

 1. خاصیت تصفیه کنندگی خون توسط انار سبب پاکسازی و سلامت کبد می گردد که این عمل موجب سلامت و زیبایی و خوش آب و رنگی جنین خواهد شد.
 2. ویتامین A موجود در انار سبب رشد و نمو جنین خواهد شد که بسیار حائز اهمیت هست. همچنین وجود ویتامین B2 در انار به تکامل و رشد سیستم عصبی جنین کمک می کند و جنین را از آسیب های عصبی دور نگه می دارد.از فواید انار در بارداری چه می دانید؟
 3. انار درون خود کلسیم دارد که برای رشد و تکمیل شدن استخوان های جنین و جلوگیری از نرمی استخوان بسیار مهم و موثر می باشد.
 4. آهن موجود در انار از آسیب های ناشی از فقر آهن در جنین جلوگیری می کند و قوی تر شدن سیستم ایمنی بدن جنین, تاثیر گذار هست.
 5. انار با مبارزه با رادیکال های آزاد از جفت محافظت می کند.فایده ها و خواص میوه انار در دوران بارداری

از دیگر تاثیرات غیر مستقیم مصرف انار در بارداری بر روی جنین رفع حالت تهوع مادر هست که با این کار موجب خواهد شد تا مادر تغذیه کامل و سالم داشته باشد و جنین نیز به این شیوه از سلامت برخوردار گردد. مصرف انار در ماه ششم بارداری که ماه تشکیل عضلات و استخوان های جنین هست بسیار مهم و مفید می باشد. در خوردن میوه انار افراط و تفریط نکنید و به یاد داشته باشید روزانه مصرف یک عدد انار متوسط برای بره مندی از خواص انار در بارداری کافی می باشد. از میل کردن انار در ماه آخر بارداری به اندازه زیاد به دلیل خاصیت قابض کنندگی آن برای زایمان بهتر و راحت بپرهیزید و اگر دوران بارداری خاصی را در حال گذراندن هستید برای استفاده از این میوه از پزشک خود مشورت بگیرید.


منبع : پیما

قاصدک 24

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما