رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا امروز (سه‌شنبه) در حالی بعد از سفر از پیش اعلام نشده اش به افغانستان وارد خاک پاکستان شد که مقام های این کشور استقبال سردی از او به عمل آوردند.

تصویر رکس تیلرسون

به نقل از خبرنامه فرانسه، این در حالی هست که اخیرا واشنگتن فشارها را بر پاکستان به دلیل آنچه که حمایت این کشور از شبه‌نظامیان طالبان با دادن “پناهگاه‌های امن” به آنها خوانده افزایش داده هست.

امروز بعد از ورود تیلرسون به فرودگاه نظامی در شهر راولپندی پاکستان تنها یک هیات سطح متوسط از سوی وزارت خارجه این کشور از او استقبال کرد.

پس از آن او در قالب یک کاروان از خودروهای لندکروز و محافظت امنیتی شدید به سفارت آمریکا در منطقه دیپلماتیک اسلام آباد رفت.

تیلرسون بعد از عزیمت به شهر اسلام آباد به دیدار شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان و ژنرال قمر جاوید بجوا رئیس ارتش این کشور رفت.

شاهد خاقان عباسی در جریان این دیدار به تیلرسون گفت ما به جنگ علیه تروریسم متعهد هستیم و توانسته ایم در این جنگ نتایجی را حاصل کنیم. عباسی خاطرنشان کرد: ما مشتاق به ادامه همکاری هایمان با آمریکا و ایجاد روابطی عالی هستیم.

همچنین تیلرسون نیز در جریان بخشی از این نشست که در اختیار رسانه ها قرار گرفت به هیئت پاکستانی گفت که اسلام آباد یک هم پیمان مهم برای آمریکا در منطقه محسوب خواهد شد.

تیلرسون گفت: پاکستان برای اهداف مشترک ما به منظور ایجاد صلح و امنیت در منطقه اهمیت زیادی دارد و همچنین برای ایجاد فرصت ها به منظور گسترده تر کردن روابط اقتصادی نیز مهم هست.

‘); d.write(‘

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما