برند جیوردانو (Giordano) در سال ۱۹۸۰ توسط جیمی لای در هنگ کنگ تاسیس شد. این نام با در نظر گرفتن گسترش بین المللی برند در آینده انتخاب گردید و در خاورمیانه بسیار موفق عمل کرده هست. در حال حاضر جیوردانو ۲۵۸ شعبه در خاورمیانه دارد.

 جیوردانو (Giordanoیکی از نام‌های شناخته‌شده‌ پوشاک هست که در بسیاری از کشورهای منطقه‌ی خاورمیانه و در دنیا حضور فعال دارد. این برند به‌عنوان یک‌خرده فروش لباس‌های راحتی، محصولاتی باکیفیت باقیمت‌های مقرون‌به‌صرفه برای مشتریان خود به ارمغان می‌آورد.

جیوردانو در سال ۱۹۸۰ توسط جیمی لای (Jimmy Laiدر هنگ‌کنگ تأسیس شد. این نام با در نظر گرفتن گسترش بین‌المللی برند در آینده انتخاب شد.

 نمونه های مختلف محصولات جیوردانو

 

جیوردانوی خاورمیانه

در اوایل دهه‌ی نود در منطقه‌ی خاورمیانه، نام‌های باکیفیت کمی بودند که محصولات ساده و ابتدایی به را برای استفاده‌ روزمره مشتریان خود تولید می‌کردند. همیشه جای خالی یک تولیدکننده‌ لباس‌های باکیفیت مانند تی‌شرت و شلوار جین در این منطقه از دنیا احساس می‌شد.

جیوردانو شعبه خاورمیانه در ماه مارس سال ۱۹۹۳ بازگشایی شد. آن‌ها اولین فروشگاه خود را در عمان و عربستان سعودی افتتاح کردندو اردن چهارمین کشور عربی بود که حق امتیاز تأسیس نمایندگی فروشگاه جیوردینو در آن صادر شد.

در سال ۱۹۹۸ این برند اولین نمایندگی خود را در کشور بحرین نیز بازگشایی کرد. در سال ۲۰۰۲ تعداد فروشگاه‌های این برند به ۶۰ فروشگاه در دنیای عرب رسید. در این زمان جیوردانو کتاب “سادگی” را منتشر کرد که راهنمای مشتریان خاورمیانه در انتخاب لباس بود. در همین سال این برند نامزد جایزهEast Economic Digest  شد و جایزه خدمت رسانی به مشتریان را از آن خود کرد.


حتما بخوانید: برند لویی ویتون (Louis Vuitton)؛ ارزشمندترین برند لوکس در دنیا


در سال ۲۰۰۳ این برند فروشگاه هایی در ایران و گرجستان بازگشایی کرد. جیوردانو رسما برند تولید پوشاک کودک خود را در سال ۲۰۰۴ در بازار امارات متحده عربی راه اندازی کرد و به تولید لباس برای کودکان ۳ تا ۱۴ ساله می پرداخت.

جیوردانو نسخه دوم کتاب “سادگی”- راهنمای شیوه ی لباس پوشیدن را به چاپ رساند. در سال ۲۰۰۶ این برند محصولات خود را وارد بازار جدیدی کرد و فروشگاه هایی در کشورهای روسیه، بلغارستان، ارمنستان و الجزایر راه اندازی کرد. جیوردانو در سال ۲۰۰۷ شعبه جدید دیگری در دبی راه اندازی کرد و با این فروشگاه تعداد فروشگاه های این برند مشهور آسیایی به ۱۳۵ فروشگاه رسید. جیوردانو در این سال نام تجاری جدید BSX خود را در عربستان سعودی راه‌اندازی کرد.

جیوردانو خاورمیانه در حال حاضر ۲۵۸ فروشگاه در سراسر منطقه داشته و سهم بزرگی از بازار پوشاک خاورمیانه را در اختیار دارد.

 
برند جیوردانو را بهتر بشناسیم

فلسفه‌ برندینگ جیوردانو

فلسفه‌ی برندینگ جیوردانو بر محور ارائه‌ خدمات عالی به مشتریان، تولید کالای مرغوب و باکیفیت، نوآوری و قیمت‌گذاری بر اساس ارزش پول بیان نهاده شده هست.

 

رقبای جیوردانو

اگرچه جیوردانو اولین برند فعال تولیدکننده پوشاک در آسیاست اما بسیاری از رقبا موقعیت این برند را به چالش کشیده و همپای با آن به رقابت می‌پردازند. ازآنجاکه جیوردانو در بخش‌های متنوعی فعالیت می‌کند به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم با نام های بزرگی در حال رقابت هست. بوسینی، هنگ تن، اسریت و گپ ازجمله رقبای نامدار واصلی این برند هستند.


مطالب مرتبط: برند گوچی از ابتدای تاسیس تا به امروز


چالش‌های پیش روی برند

یکی از مزایای اصلی جیوردانو درک عمیق آن از پویایی بازار آسیا و ذهنیت مشتری هست. همان‌گونه که این شرکت برنامه دارد تا در هند، روسیه، آمریکای شمالی و بازارهای اروپایی گسترش یابد، حفظ ثبات امری دشوار هست چراکه هر یک از این بازارها به لحاظ فرهنگی منحصربه‌فرد هستند و چالش‌های متمایز را ایجاد می‌کنند. جیوردانو بایستی با برقراری روابط قوی با شبکه‌های توزیع محلی و استخدام افراد محلی که تسلط خوبی بر روی بازار محلی دارند با این امر مقابله کند.

 

گروه مد و پوشاک ستاره

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما