پروفسور استیون هاوکینگ یکی از مشهورترین دانشمندان عصر مدرن هست که طرفداران تئوری توطئه مدعی شده اند هاوکینگ واقعی چند دهه پیش از دنیا رفته هست. گفته خواهد شد در سال های اخیر سیاستمداران و دانشمندان نخبه یک بدل را جایگزین وی کرده اند.

طراحان بدل وی شش نشانه را از بدلی بودن هاوکینگ مطرح کرده اند که از این میان می توان به تغییرات ظاهری وی اشاره کرد.

۱.تغییرات ظاهری

هاوکینگ علی رغم اینکه از بیماری مخرب «اسکلروز جانبی آمیوتروفیک» (ALS) رنج می برد نسبت به سال ۱۹۸۲ چندان تغییری نکرده هست. سایز گوش های این دانشمند کوچکتر شده هست. آن ها تاکید کرده اند که چرا باید یک نفر وقت خود را مرتبا برای رنگ کردن موها تلف کند اما نسبت به ظاهر دندان هایش تا این اندازه بی توجه باشد.

هاوکینگ دانشمند عصر مدرن

۲.شرایط پزشکی

میانگین عمر افراد مبتلا به بیماری ALS حدود ۴ سال برآورد شده هست و حالا ۵۵ سال از آن زمان گذشته و او کماکان به زندگی خود ادامه می دهد.

۳.تصاویر عروسی

در تصاویر جشن عروسی اولش وی مردی با صورت کشیده، چانه مربعی و موی لخت تیره هست اما تصویر جشن عروسی دومش گویای مردی با موهای کوتاه و پررنگ تر می باشد.

هاوکینگ دانشمند عصر مدرن

۴.کامپیوتر تولید صدا

این افراد عقیده دارند که اطلاعات ارائه شده در واقع توسط هاوکینگ قلابی تولید نشده اند بلکه توسط فیزیکدانان ناسا وارد دستگاه شده و به صورت صوتی بیان می شوند.

۵.غیر قابل اثبات بودن تئوری ها

او نظریه زیر را ارئه کرد:

دو نوع زمان وجود دارد، زمان واقعی که با استفاده از ساعت سنجیده خواهد شد و ما آن را حس می کنیم و نوع دوم که زمان تخیلی هست و مانند یک کره آغاز و پایان ندارد.

هاوکینگ دانشمند عصر مدرن

۶.چه نیازی به بدل هاوکینگ وجود دارد؟

این افراد عقیده دارند که سیاستمداران برای القای عدم وجود خدا و اینکه انسان ها نقاطی بسیار کوچک و رها شده در بین میلیون ها سیاره و ستاره در فضا و زمان هستند از این بدل استفاده می کنند.

 هاوکینگ دانشمند عصر مدرن

هاوکینگ دانشمند عصر مدرن

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما